Nie tylko Kubuś Puchatek zjadłby małe co nieco. Po męczącym dniu, na wyjeździe, na imprezie – słodkie lub słone przekąski są zawsze mile widziane. W czym je przygotować? Podsuwamy sugestie przekąsek i podajemy, jakie urządzenia kuchenne przydadzą się do ich przygotowania.

Gofrownica

Gofry to znakomite słodkie przekąski. Można podawać je z bitą śmietaną, cukrem pudrem, dżemem, posypką czekoladową i nie tylko. Możesz je z powodzeniem przygotować w domu przy pomocy gofrownicy. Niektóre modele umożliwiają przyrządzenie pysznych gofrów bąbelkowych.

Frytkownica

Frytki niekoniecznie muszą być z jakiejś znanej sieciówki czy z food trucka lub najlepszej nawet smażalni. Możesz także przygotować je w domu. Można przyrządzić je na niezawodnej patelni, ale możesz również sięgnąć po frytkownicę. Nadaje się ona także do przygotowania innych posiłków, jak na przykład krokietów, ciastek czy pączków albo przekąsek warzywnych. Jeśli chcesz, możesz wybrać wariant beztłuszczowy, w którym wykorzystuje się mniej oleju i który pozwala przygotować mniej kaloryczne potrawy.

Opiekacz do kanapek

Zimne lub ciepłe przekąski na imprezę możesz także zrobić przy pomocy opiekacza do kanapek lub tostera. To niekoniecznie urządzenia, które nadają się tylko do robienia śniadań. Przygotuj smaczne tosty z różnymi dodatkami – słodkimi lub słonymi i podaj je swoim gościom czy dzieciom. Możesz także wykorzystać różne rodzaje pieczywa tostowego.

Mikser lub blender

Mikser lub blender (kielichowy albo ręczny) to urządzenie kuchenne, które doskonale sprawdzi się, jeśli masz zamiar przygotować ciasto, lody lub podobny deser. Przyda się także do zrobienia owocowych lub warzywnych smoothies, sosów czy kremów. W blenderze możesz również przygotować pyszną kawę czy pokruszyć lód (tutaj najlepiej sprawdzi się blender kielichowy).

Grill elektryczny

Czy grill elektryczny to urządzenie, w którym można przygotować jedynie kiełbaski lub karkówkę? Wcale nie. Urządzenie takie nada się również do przyrządzenia wspomnianych tostów oraz wielu innych przysmaków – w tym także owoców lub warzyw. Na niektórych grillach możesz także zrobić gofry – o ile mają one stosowne (wymienne) płytki.

Na rynku można znaleźć różne rodzaje grillów elektrycznych, w tym na przykład grill raclette do przygotowania pysznego serowego raclette. Są grille większe, otwarte, czy mniejsze, zamknięte. Te drugie są o tyle dobre, że pozwalają równomiernie przypiec przygotowywane jedzenie.

Sprawdź pełną ofertę produktów BROCK Polska do kuchni i wybierz najlepszy sprzęt do przygotowania przekąsek imprezowych, wakacyjnych i nie tylko.