Suszenie włosów dyfuzorem może być kluczowym elementem w osiągnięciu idealnej fryzury, szczególnie jeśli masz kręcone włosy. Dyfuzor do suszenia włosów jest niezastąpionym narzędziem, które pomaga zachować naturalny skręt i uniknąć nadmiernego wysuszenia czy puszenia się włosów. Oto kilka praktycznych wskazówek, jak suszyć włosy dyfuzorem, aby uzyskać spektakularny efekt stylizacji.

Czym jest dyfuzor?

Dyfuzor to specjalne akcesorium do suszenia włosów w postaci nakładki, która zamocowywana jest na końcu suszarki. Ma “misę” oraz charakterystyczne wypustki –  „paluszki” lub „kolce”, na które nawija się pasma włosów.  Zapobiega w ten sposób gwałtownemu przepływowi ciepła, a suszenie staje się bardziej delikatne i równomierne. Jest to szczególnie korzystne dla osób o kręconych włosach. Dyfuzor pomaga utrzymać naturalny skręt włosów, zapobiegając nadmiernemu rozproszeniu lub wyprostowaniu. Pozwala też uniknąć uszkodzenia czy nadmiernego wysuszenia włosów.

HD 8302 RD z dyfuzorem

Na rynku znajdziesz kilka różnych rodzajów dyfuzora do włosów:

  • uniwersalny;
  • do włosów kręconych – z dłuższymi wypustkami;
  • do włosów falowanych – z krótszymi wypustkami;
  • do włosów krótkich – również ma krótsze wypustki, a także mniejsza średnicę.

Możesz także spotkać dyfuzor z regulacją nawiewu. Poleca się także łączenie dyfuzora z pracą jonizatora, który sprawia, że włosy będą gładsze i mniej naelektryzowane.

Jak przygotować włosy do suszenia dyfuzorem?

Niezależnie od rodzaju włosów, po umyciu głowy delikatnie osusz włosy ręcznikiem, aby usunąć nadmiar wody. Następnie nałóż odżywkę lub produkt do stylizacji. Pomoże zdefiniować skręt włosów i zapewnić im odpowiednie nawilżenie. Możesz także nałożyć środek termoochronny. Ponownie delikatnie osusz włosy i odczekaj około 10 minut.

Jak suszyć włosy suszarką z dyfuzorem?

Odchyl głowę i zbliż dyfuzor do skóry, unosząc pasma włosów w kierunku głowy. Podziel włosy na sekcje i nawiń na wypustkę dyfuzora pierwszą z nich. Susz po kolei. Zacznij od dolnych warstw i stopniowo przechodź do górnych. Pamiętaj, aby utrzymywać dyfuzor w ruchu. Pomoże to równomiernie rozprowadzić ciepło i uniknąć przegrzania konkretnych obszarów włosów.

Najlepiej zacząć od ustawienia temperatury i mocy na średnim poziomie. Dla kręconych włosów zaleca się używanie niższej temperatury i średniej prędkości powietrza, aby uniknąć uszkodzenia i nadmiernego wysuszenia.

Należy unikać gwałtownych ruchów oraz przyciskania dyfuzora zbyt blisko do głowy. Powinien być od niej oddalony o ok. 10 cm –  wartość ta będzie większa dla poszczególnych fryzur. Na przykład, gdy masz włosy kręcone, a chcesz zrobić loki lub misterne skręty, wystarczy odległość 10 cm. Jeśli chcesz uzyskać fale, odległość musi wynosić 20 cm. Jeśli masz włosy falowane i chcesz podkreślić falowanie, sugerowana odległość to ok. 15 cm. Dla podniesienia objętości trzeba podnieść włosy u nasady i suszyć je dyfuzorem, kierując strumień powietrza ku górze. 

Po zakończeniu suszenia włosów, delikatnie rozczesz je palcami lub grzebieniem o szerokich zębach, aby wydobyć skręt i nadać fryzurze odpowiedni kształt. Jeśli chcesz uzyskać dodatkowy efekt, możesz użyć niewielkiej ilości produktu do stylizacji, aby podkreślić skręt włosów. Możesz też spotkać się z opinią, że z dyfuzorem nie powinno się suszyć włosów aż do całkowitego wysuszenia; dobrze zostawić je nieco wilgotne.

kobieta suszy włosy suszarką z dyfuzorem 2

Sprawdź wszystkie suszarki do włosów w ofercie BROCK Polska

Polecamy także artykuły dotyczące stylizacji włosów oraz związanych z nimi urządzeń AGD:

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Jesienna pielęgnacja włosów – jak o nie szczególnie zadbać?

Mini karbownica – zbawienie w podróży

HD8302RD 3D