Zakup prezentów na Święta odłożony aż do teraz? Śpieszmy z pomocą i proponujemy kilka produktów AGD z naszej oferty. Zaraz, czy jednak wypada dawać komuś akcesoria kuchenne lub inne małe AGD? W tym artykule nie tylko podrzucimy nasze propozycje, ale również postaramy się wyjaśnić, czy i kiedy prezent AGD to dobry pomysł.

Coś dla miłośników gotowania, czyli kuchenne AGD na prezent świąteczny

Drobne AGD to coś, z czego może ucieszyć się osoba, która uwielbia spędzać mnóstwo czasu pichcąc najrozmaitsze potrawy. Jeżeli wiesz, że jest miłośniczką soków oraz zup, możesz podarować jej blender, który na pewno pomoże w ich przygotowywaniu. Może on się także przydać przy robieniu deserów, kremów czy ciast.

Blender ręczny Brock prezent

Skoro o ciastach mowa, możesz również zrobić jej niespodziankę i sprezntować sprzęt, który umożliwi przygotowywanie słodkich przekąsek – na przykład gofrownicę albo opiekacz do przygotowywania ciasteczek oraz innych smacznych rzeczy.

Opiekacz do ciasteczek Brock prezent

Prezent gwiazdkowy dla miłośnika kawy

Może obdarowywana osoba uwielbia pić kawę, a szczególnie tę mieloną? Jeżeli tak, a nie ma ekspresu do kawy z młynkiem, możesz dać jej alternatywę dla kupowania kawy w sklepie lub palarni. Chodzi oczywiście o młynek do kawy, który pomoże w przygotowaniu wspaniałego ciemnego napoju, który będzie zwracał uwagę swoim smakiem.

Więcej o wyborze młynka do kawy dowiesz się z artykułu:

Jaki młynek do kawy wybrać?

młynek do kawy Brock prezent

Dla kogoś, kto chce zadbać o swoją brodę oraz inny zarost

Świąteczne prezenty AGD to nie tylko akcesoria kuchenne, ale również łazienkowe. Przed Świętami możesz rozejrzeć się za czymś dla osoby, o której wiesz, że lubi dbać, by jej broda była odpowiednio przycięta albo w ogóle stara się regularnie golić i usuwać zbędny dla niej zarost w różnych miejscach. Dobra golarka elektryczna to praktyczny prezent, który może sprawić radość. Dzięki niej golenie będzie bardziej wygodne i precyzyjne. Oszczędzi się czas golenia oraz koszty kupowania jednorazowych, zaśmiecających środowisko maszynek.

Dowiedz się więcej o wyborze maszynki do golenia:

Jak wybrać golarkę elektryczną?

Świetny prezent świąteczny dla osób, które chcą mieć ładną, zdrową fryzurę

Inne propozycje świątecznych prezentów mogą być związane z dbaniem o fryzurę. Zdrowe, ładne włosy to coś, o co warto dbać przez cały rok, w domu i w podróży. Maszynka do włosów, suszarka, a także lokówki, prostownice i karbownice to coś, co pomoże zapanować nad burzą loków, doprowadzić je do porządku po myciu, wyjeździe lub odpoczynku.

Sprawdź nasze artykuły, w których piszemy o konkretnych urządzeniach oraz doradzamy, jak dbać o fryzurę:

Jak wybrać suszarkę do włosów?

Minikarbownica zbawienie w podróży

Jesienna pielęgnacja włosów – jak o nie szczególnie zadbać?

Czy w ogóle wypada dawać prezenty AGD (nie tylko w Boże Narodzenie)?

Niektórzy uważają, że sprzętu AGD nie powinno się dawać jako prezentu (świątecznego, urodzinowego itp.). Szczególnie może chodzić tu o sprzęt kuchenny lub związany z porządkami. Może się on kojarzyć jako mało wyszukany, dość prozaiczny, ponadto związany z obowiązkami domowymi, a w mniejszym stopniu ze sprawianiem radości. Z kolei wybór akcesoriów AGD, które są związane z higieną, może być przez niektóre osoby odbierany jako nietaktowany; chęć powiedzenia, że dana osoba powinna o siebie zadbać, ostrzyc się lub myć.

Kobieta niezadowolona z prezentu

Wszystko zależy od wyczucia sytuacji (czasem faktycznie taki prezent może być trafieniem jak kulą w płot – na przykład mop na walentynki lub rocznicę ślubu) oraz znajomości życzenia obdarowywanej osoby. Jeżeli wiemy, że czeka na tego rodzaju prezent, sama by sobie go chętnie kupiła i się z niego ucieszy, to jak najbardziej możemy jej taki prezent dać. Szczególnie, jeśli jest to coś stylowego, bardzo funkcjonalnego, spersonalizowanego. Można się też spotkać z sugestią, że niektóre produkty AGD, szczególnie związane z porządkami, lepiej podarować przy innej, niekoniecznie świątecznej okazji. Jeżeli mamy jakieś wątpliwości, skonsultujmy się z kimś (bliscy obdarowywanej osoby, inni członkowie rodziny, koledzy). Jeżeli nie jesteśmy do końca przekonani, możemy odłożyć zakup na inny czas i sprezentować coś innego, bardziej pasującego do danego święta.

Postaraj się przede wszystkim znaleźć prezent, który zaskoczy i ucieszy obdarowaną osobę, a także w mniejszym lub większym stopniu spełni jej marzenia.

Polecamy przeglądnięcie całej bieżącej oferty BROCK Polska – mamy nadzieję, że znajdziesz w niej świetny prezent gwiazdkowy