Gdy szukasz kuchenki elektrycznej możesz wybierać między modelami z jednymi, dwoma czy nawet czterema palnikami. Czy wybór większej liczby palników (na przykład dwóch) to dobry pomysł? Może warto jednak zostać przy kuchence jednopalnikowej? Zapoznaj się z argumentami zarówno za, jak i przeciw wyborowi kuchenki elektrycznej dwupalnikowej.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa – argumenty za

Wolnostojąca kuchenka elektryczna z dwoma palnikami to dobry pomysł, jeśli w naszym gospodarstwie jest więcej osób, które chcą jednocześnie korzystać z tego urządzenia. Przyda się również, jeśli przygotowujemy posiłek, a zależy nam na czasie i nie chcemy osobno gotować poszczególnych składników. Kuchenki wolnostojące dwupalnikowe mogą również zabierać mniej miejsca niż te do zabudowy.

kuchenka elektryczna dwupalnikowa Brock EP2000BK

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa – argumenty przeciw

Teoretycznie do minusów dwupalnikowej kuchenki elektrycznej zaliczyć można nieco większe zużycie prądu elektrycznego. Nie jest ono jednak przesadnie duże (jeśli gotujemy małe porcje lub rzadko), a nadal mniejsze niż w przypadku większych kuchenek. Do tego można spotkać się z modelami energooszczędnymi, a gotowanie na dwóch palnikach sprawia, że czas przygotowywania dań (a zarazem energia elektryczna) się zmniejszają. Kuchenka dwupalnikowa może zabierać także  nieco więcej miejsca niż kuchenka jednopalnikowa. Jeśli w kuchni mamy już sporo urządzeń i mebli, jest ona małych rozmiarów albo zależy nam na bardziej minimalistycznym wyglądzie, kuchenka jednopalnikowa może być lepszym wyborem.

Dwupalnikowa kuchenka elektryczna może także być niewystarczającą, szczególnie jeśli w danym gospodarstwie jest więcej osób. Czasem może się okazać, że zakup większej kuchenki (wolnostojącej lub do zabudowy) będzie w perspektywie lepszym wyborem.

Kuchenka elektryczna dwupalnikowa Brock w pudełku EP200BK

Sprawdź kuchenki elektryczne w naszej ofercie – znajdziesz tu zarówno modele dwupalnikowe, jak i jendopalnikowe

Polecamy także nasze artykuły: