Pamiętasz żarciki na temat przypalania wody? Albo to, że herbata miała zły smak, bo zaparzono ją we wrzątku? Dowiedz się, jaki czajnik z termometrem wybrać i pozbądź się tego rodzaju kłopotów w przyszłości.

Jak wybrać czajnik z regulacją temperatury? Co trzeba mieć na uwadze?

Przede wszystkim – pamiętaj o zasadniczych kwestiach związanych z wyborem czajnika. Chodzi tu o takie rzeczy, jak pojemność czajnika, moc, jaką dysponuje,  materiał, z którego jest wykonany, rodzaj stosowanej odpowiedniej grzałki (najlepiej płytowej) czy obecność filtru. A także inne detale, typu obrotowa podstawka czy podświetlenie, bezpieczeństwo i wygoda użytkowania, jak również design. 

Przeczytaj nasz artykuł:

Jaki czajnik elektryczny wybrać? Kilka szczegółów, które warto wziąć pod uwagę

Jak natomiast wygląda sprawa z regulacją temperatury?

Przede wszystkim – zależy to od tego, jakiego rodzaju napoje i jak często przygotowujesz. Jeśli są one bardziej różnorodne (tyczy się to nie tylko herbat czy kaw), a prócz tego nie przyrządzasz ich od święta, tylko bardziej regularnie, wybierz czajnik z maksymalnie szeroką możliwością regulacji.

Osobną, ważną kwestią jest wygoda ustawiania odpowiedniej temperatury. Można to zrobić albo za pomocą pokrętła albo poprzez przyciski. Na pewno ważnym jest to, by wszelakie wskaźniki i regulatory były dla Ciebie odpowiednio czytelne i zrozumiałe. 

A skoro mowa o temperaturze, to sprawdź, czy czajnik nie ma funkcji jej podtrzymania. Dzięki temu woda nie zacznie stygnąć zaraz po zagotowaniu.

Czajnik z termometrem i regulacją temperatury przy pomocy smartfona

Czy wiesz, że na rynku znajdziesz także czajnik sterowany smartfonem?  Tego rodzaju urządzenie umożliwia Ci ustawienie temperatury przy pomocy aplikacji – zupełnie zdalnie. Rozwiązanie takie jest z jednej strony postrzegane jako szczyt lenistwa i gadżeciarstwa, z drugiej – może być przydatne dla osób, które mają problem z poruszaniem się po domu. 

Pojawia się też kwestia cyberbezpieczeństwa. Specjalista od białego hackingu i zabezpieczenia sprzętów związanych z internetem rzeczy Ken Munro pokazywał, że istnieje ryzyko zhakowania domowej sieci Wi-Fi właśnie przez lukę w konstrukcji inteligentnego czajnika. Czajnik elektryczny sterowany smartfonem to w istocie interesujący i przydatny w pewnych sytuacjach gadżet, w którym jednak bezpieczeństwo odgrywa kluczową rolę – podobnie jak w przypadku innych elektronicznych urządzeń, które wchodzą w skład IoT.

Polecany czajnik z termometrem z naszej oferty

WK 9806 RD

Ma czytelny, analogowy termometr w stylu retro (nadaje się w sam raz dla osób, które w taki sposób urządzają swoją kuchnię). W WK 9806 RD jest też również m.in. ochrona przed przegrzaniem, gdy czajnik zostanie włączony bez wody. 

Sprawdź wszystkie czajniki w naszej ofercie