Szukasz golarki elektrycznej dla siebie? A może chcesz ją komuś sprezentować, na przykład na Dzień Ojca lub Mężczyzny? Sprawdź nasz krótki tekst, w którym podpowiemy, jak wybrać taki sprzęt.

Jaką golarkę elektryczną wybrać?

Wybierasz w zasadzie między dwoma rodzajami golarek. Golarka foliowa ma cieniutką folię z otworami. Folii takiej może być jedna warstwa lub kilka (również otwory różnią się rozmiarami i kształtem, zależnie od modelu). Pod folią tą kryją się ostrza, które golą zarost. Z kolei golarka rotacyjna wyposażona jest w ruchome głowice golące.

Dla kogo jaka golarka elektryczna?

Uważa się, że golarka foliowa powoduje mniej podrażnień skóry. Zdaniem wielu jest też bardziej dokładna. Z kolei golarka rotacyjna lepiej dostosowuje się do kształtu twarzy. Uznawana jest również za szybszą. Jeżeli trzeba pozbyć się niewielkiego zarostu, a skóra twarzy jest wrażliwa, lepiej wybrać golarkę foliową. Natomiast jeśli zarost jest bardziej gęsty, grubszy i twardy, a skóra tłusta (lub normalna), lepiej postawić na golarkę rotacyjną.

Sprawdź również, czy dana golarka elektryczna jest przeznaczona tylko do golenia brody, czy może również do innych części ciała.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze golarki elektrycznej?

  • jakość wykonania oraz odporność (chodzi głównie o wodę)
  • czy jest to wariant przewodowy, czy bezprzewodowy (na wymienne baterie lub akumulator) – bezprzewodowa golarka elektryczna jest na pewno o tyle lepsza, że lepiej się nią manewruje. Można z nią wyjść z łazienki i dokończyć golenie zarostu w pokoju. Przyda się także w podróży. Pamiętaj, by sprawdzić czas pracy takiej golarki, jak również czas ładowania (jeśli jest to wersja akumulatorowa) oraz napięcie, które golarka obsługuje. Możesz też spotkać wersje, które pracują zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo;
  • ile jest elementów tnących – najczęściej spotkasz się z opinią, że im będzie ich więcej, tym lepiej;
  • możliwe tryby działania – na przykład odpowiedni do danego rodzaju twarzy ;
  • łatwość użytkowania;
  • sposoby i łatwość czyszczenia – niektóre golarki elektryczne mają stacje czyszczące;
  • dodatkowe funkcje golarki elektrycznej – na przykład możliwość działania jako trymer, możliwość regulacji szerokości głowicy, system podnoszenia zarostu..;
  • dostępne akcesoria – zarówno w zestawie, jak i wymienne.

Sprawdź golarki i strzyżarki w ofercie BROCK Polska

Zobacz także:

Mini karbownica zbawienie w podróży