Zastanawiasz się, w jaki sposób dbać o włosy wiosną? Jak sprawić, żeby były zdrowe, wytrzymałe, a także piękne? Oto 3 dobre praktyki, które warto wdrożyć wiosną, aby w jezcze bardziej dbać o włosy.

Myj włosy, nawilżaj, chroń i je wzmacniaj

Dokładnie myj włosy, używając szamponu dopasowanego do ich rodzaju. Po każdym myciu włosów stosuj odpowiednią odżywkę. Dla wzmocnienia dobre będą wcierki czy sera. Do ochrony włosów przed wiatrem czy słońcem przyda się kapelusz lub chusta, a także właściwe kosmetyki (z filtrem UV) czy oleje (kokosowy, arganowy). Postaraj się też unikać częstego prostowania, kręcenia i farbowania włosów, a także używania ciężkich, chemicznie agresywnych kosmetyków. Gdy suszysz włosy, pilnuj, by proces nie trwał przesadnie długo. Dobrze jest też sięgać po kosmetyki termoochronne.

Zadbaj o skórę głowy

Bardzo ważne są nie tylko same włosy, ale również skóra głowy. Może być ona narażona na różnego rodzaju problemy, jak łupież czy przetłuszczanie się. Jeżeli zauważysz, że się pojawiły, skorzystaj z odpowiednich kosmetyków i preparatów (na przykład szamponu przeciwłupieżowego). Możesz także przeprowadzać peeling skóry głowy.

Zadbaj o odpowiednią dietę dla włosów

Dieta dla pielęgnacji włosów wiosną powinna być bogata w sezonowe owoce i warzywa, a także chude białko i pełnoziarniste produkty. Pamiętaj także o tym, żeby regularnie nawadniać organizm. Możesz także sięgnąć po odpowiednie suplementy. Dostarczą Ci one minerałów i witamin, a to z kolei wpłynie na jakość i zdrowie włosów.

Rudowłosa kobieta wiosna Wielkanoc

Pamiętaj też, aby w razie dużych wątpliwości co do zdrowia Twoich włosów skonsultować sie ze specjalistą – trychologiem.

Sprawdź produkty do łazienki, które pomogą Ci dbać o włosy wiosną i przez pozostałe pory roku

Polecamy także artykuł, w którym szerzej piszemy o dbaniu o włosy:

Zdrowe i piękne włosy. Jak je mieć i o nie dbać?